PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=841070}
6,6 4 076
ocen
6,6 10 1 4076
Kamdesh. Afgańskie piekło
powrót do forum filmu Kamdesh. Afgańskie piekło

Finally a movie that's accurate.

rody11416 July 2020

I did two combat deployments to Afghanistan and one to Iraq. I can tell you without a doubt this movie is the most accurate representation of FOB/COP life, soldier lingo, and to an extent the combat.

Most reviews I've read complain of sub-par dialogue and not a clear story as to what was going on prior to the attack, but I bet that most of the reviews were from people who have never been to war. In war Dialogue between soldiers is not interesting, it's dark, unfiltered, and usually disgusting. We degrade each other, fight each other, we say things so offensive and disgusting that most people would think we have issues. In war you also don't always have a clear cut mission that you can make into some grand Hollywood story. When you deploy you are supposed to find bad guys and help locals, that's it. Those hoping war has some interesting story will be disappointed. You sit around bored, exhausted, missing home, working out, eating garbage food, piss in tubes/bottles (first movie I've seen that showed the bottles), burn your own crap, watch movies, go on patrol and maybe get shot at. Every so often you get a big mission where the combat gets intense. Then it's rinse and repeat, that's how it is and I'm sure prior to the attack, that's how life on Keating was. This movie depicts life in the military so accurately that I was like "my gosh finally someone did it, they got it right it". So to anyone reading this, this is as real as you'll find it until something else is made. All those who talk smack about it are idiot keyboard warriors.

The combat itself is good, explosions look real even the CGI ones were ok, none of that dumb fireball explosion crap, the dust and smoke generated from shooting and explosions to the point the soldiers in the movie were coughing from it was legit. Now I wasn't in this battle but I've been in my fair share of fights I can tell you that tracer rounds aren't as fruitful as you see here. Most of the time you get shot at an have no idea where it came from except maybe a general direction. Muzzle flashes also are hard to see unless it's at night and you could see them all over in this movie. Usually you just see dust or smoke from where they shot, not flashes. But Hollywood has to do this for the effect as it does makes firefights look cool and without seeing tracer bullets whiz by it takes away from the intensity. Also the soldiers were able to yell and talk to each other from long distances. Yea that doesn't happen, war is ungodly loud, you have to be screaming in a dudes ear to hear you. [SPOILER]: When the air support showed up finally, how it was being controlled didn't make sense, but that's just me being nit picky as not many people know what the hell is going on with that. [END SPOILER]. The tactics were decent, you could tell there was some military advising for sure but some things didn't make sense. Not sure if that's how it happened or just Hollywood though.

Overall if you want to watch the most realistic depiction of how the war in Afghanistan is, this is it. To all the naysayers saying this is garbage, hate the way the soldiers talk to each other, or wish there was a more clear story/mission, you obviously have never been there.

RIP to all the fallen in this battle

Zrodlo: https://www.imdb.com/title/tt3833480/reviews

ocenił(a) film na 7
tix666

Google translate:

Zrobiłem dwa rozmieszczenia bojowe w Afganistanie i jedno w Iraku. Mogę powiedzieć bez wątpienia, że ten film jest najdokładniejszym odzwierciedleniem życia FOB / COP, żargonu żołnierza i do pewnego stopnia walki.

Większość recenzji, które czytałem, narzeka na niepełny dialog i brak jasnej historii, co działo się przed atakiem, ale założę się, że większość recenzji pochodziła od ludzi, którzy nigdy nie byli na wojnie. Na wojnie dialog między żołnierzami nie jest interesujący, jest ciemny, niefiltrowany i zwykle obrzydliwy. Poniżamy się nawzajem, walczymy ze sobą, mówimy rzeczy tak obraźliwe i obrzydliwe, że większość ludzi pomyślałaby, że mamy problemy. Na wojnie również nie zawsze masz jasno określoną misję, którą możesz przekształcić w jakąś wielką hollywoodzką historię. Kiedy wdrażasz, powinieneś znaleźć złych ludzi i pomóc lokalnym, to wszystko. Ci, którzy mają nadzieję, że wojna ma jakąś ciekawą historię, będą rozczarowani. Siedzisz znudzony, wyczerpany, tęsknisz za domem, ćwiczysz, jesz śmieciowe jedzenie, sikasz do probówek / butelek (pierwszy film, który widziałem, który pokazywał butelki), palisz własne bzdury, oglądasz filmy, patrolujesz i może zostać postrzelony w. Co jakiś czas dostajesz dużą misję, w której walka staje się intensywna. Potem spłucz i powtórz, tak jest i jestem pewien, że przed atakiem tak wyglądało życie na Keatingu. Ten film tak dokładnie przedstawia życie w wojsku, że pomyślałem mój Boże, w końcu ktoś to zrobił, dobrze to zrozumieli. Więc dla każdego, kto to czyta, jest to tak rzeczywiste, jak to znajdziesz, dopóki nie zostanie stworzone coś innego. Wszyscy ci, którzy o tym mówią, to idioci wojownicy na klawiaturze.

Sama walka jest dobra, eksplozje wyglądają realnie, nawet te CGI były w porządku, żaden z tych głupich bzdur z eksplozją ognistej kuli, kurz i dym powstały podczas strzelaniny i eksplozji do tego stopnia, że kaszleli żołnierze w filmie, nie był legalny. Teraz nie brałem udziału w tej bitwie, ale brałem udział w bitwach. Mogę powiedzieć, że pociski smugowe nie są tak owocne, jak tutaj. W większości przypadków strzelają do ciebie, nie mając pojęcia, skąd się wzięło, może poza ogólnym kierunkiem. Również błyski wylotowe są trudne do zobaczenia, chyba że jest to noc i można je było zobaczyć wszędzie w tym filmie. Zwykle widać tylko kurz lub dym z miejsca, w którym wystrzelili, a nie błyski. Ale Hollywood musi to zrobić, aby uzyskać efekt, ponieważ sprawia, że strzelaniny wyglądają fajnie i bez widoku śmigających pocisków smugowych, które odbiera intensywność. Żołnierze potrafili też krzyczeć i rozmawiać ze sobą na duże odległości. Tak, to się nie zdarza, wojna jest bezbożnie głośna, musisz wrzeszczeć do ucha kolesia, żeby cię usłyszeć. [SPOILER]: Kiedy w końcu pojawiło się wsparcie z powietrza, to, jak było kontrolowane, nie miało sensu, ale to po prostu ja jestem bardzo wybredny, ponieważ niewiele osób wie, co się z tym do cholery dzieje. [KONIEC SPOILER]. Taktyka była przyzwoita, można było powiedzieć, że na pewno były jakieś wojskowe porady, ale niektóre rzeczy nie miały sensu. Nie jestem pewien, czy tak się stało, czy po prostu Hollywood.

Ogólnie rzecz biorąc, jeśli chcesz zobaczyć najbardziej realistyczny obraz wojny w Afganistanie, to jest to. Wszystkim niedowidzącym, którzy mówią, że to bzdury, nienawidzę sposobu, w jaki żołnierze rozmawiają ze sobą, lub życzą sobie bardziej przejrzystej historii / misji, oczywiście nigdy tam nie byłeś.

RIP dla wszystkich poległych w tej bitwie

tix666

Dzięki za tę interesującą opinię.

ocenił(a) film na 7
tix666

To jest naprawdę dobry film, w kilku aspektach. Dodatkowo smaczkiem jest fakt zatrudnienia prawdziwych bohaterów tamtej bitwy, by zagrali samych siebie i jednocześnie pełnili rolę konsultantów. Krytyka dowództwa USA podobna do tej z czasów IIWŚ, wojny w Korei, wojny w Wietnamie, gdzie też niektóre rozkazy i decyzje były absurdalne i kosztowały życie wielu żołnierzy.

ocenił(a) film na 5
per333

Zatrudnienie prawdziwych żołnierzy i pochlebne opinie weteranów o filmie w niczym nie zmienia faktu, że nie jest on bynajmniej opary a faktach. Co najwyżej luźno inspirowany.

ocenił(a) film na 5
tix666

No to może dla odmiany ocena z dolnej półki:
"Not Realistic, Not Factual, Amateur
jakejayca10 July 2020
Any real soldier who fought in AFG or Iraq knows enemies don't run around and yelling or coming to attack like that, or American soldiers talking all corny to each other and to friendly's like a bunch of goofy excited Americans. Afghans don't look or talk like that. IT WAS ONCE CALLED ARYANA for a reason. Also copied ending scene from Saving Private Ryan. IF YOU WANT TO SEE A REAL FILM ABOUT AFGHANISTAN, watch one that is made by a real director, and those who know the history. This director is a joke. The film is a joke. You get 1 star because it's Eastwood's son."
Nawiasem mówiąc FW nie służy do zamieszczania cytatów z innych filmowych stron, ale do dzielenia się własnymi przemyśleniami.
A Kamdesh niestety jest słaby, nieciekawy, bez fabuły, bo opisuje wydarzenie (nie wiadomo, na ile dokładnie?) bez żadnej wiodącej myśli ani podsumowania. Najlepszą oceną jest wynik box office, czyli żenująca porażka. Ma się rozumieć Amerykanie potrafią robić przekonująco realistyczne filmy wojenne, jednak sam realizm nie wystarcza., dlatego mamy ot taką sobie batalistyczną ramotkę, która po przemontowaniu i skróceniu do półtorej godziny może i dała się oglądać bez znużenia i chwil nudy.
Podejrzewam, że bez zgody na udział ze strony Orlando Blooma i Scotta Eastwooda film nigdy by nie powstał, chociaż i tak realizatorzy cięli koszty zapraszając do współpracy Bułgarów. A bułgarska klątwa działa niezawodnie od wielu lat i zawsze jest gwarancją tandety, której tutaj częściowo udało się uniknąć. Częściowo!

ocenił(a) film na 5
Julian_Mach

Żółwik 5/10!!!

ocenił(a) film na 5
Szpila_1308

Dziękuję!

tix666

What can I say? Americans dies, Jews are laughing.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones