PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=382373}

Papieżyca Joanna

Die Päpstin
6,9 8 064
oceny
6,9 10 1 8064
Papieżyca Joanna
powrót do forum filmu Papieżyca Joanna

Film dobry do czasu

ocenił(a) film na 6

Pierwsza część filmu - świetna. Dzieciństwo i czas nauki w klasztorze naprawdę robi wrażenie. Mam jednak wrażenie, że fragment w Rzymie został mocno spłycony. Nawet gdyby film skończył się w momencie kiedy Joanna została papieżem, nikt by nie był zły. Jej rządy zostały pokazane powierzchownie. Ogólnie temat nadaje się na dobry serial.

Btw. Czy tylko ja zdziwiłam się co robi Faramir w tym filmie? :D

ocenił(a) film na 3
Sylvja

Dzisiaj widziałem ten film. Główna bohaterka wydawała się inteligentna, czyli ktoś z kogo kobiety mogą być dumne.
A potem?
Co twórcy filmu z niej zrobili?
Ciągle ukrywała płeć, ale już tą głupotę (to że nabrała innych) pomijam, bo cały sens filmu na tym polegał. Jednak potem zaszła w ciążę?
To jest przecież tak głupie i absurdalne jak mało co.
Takie coś to można się spodziewać po jakiejś przeciętnej i mało inteligentnej osóbce, a nie po kimś nad wyraz inteligentnym, o bardzo silnej woli i przekonaniach.

A tamten jej obrońca? Od kiedy dowódca sam goni oprychów, zamiast to zlecić swoim ludziom? Przecież miał całą gwardię.
Po prostu głupi twórcy filmu zrobili z niego kolejnego imbecyla.

Oczywiście rozumiem że ten film miał się zakończyć dramatycznie, ale reżyser mógłby choć trochę użyć mózgu i doprowadzić do tego zakończenia w mądrzejszy sposób.
Sztuką jest doprowadzić do danego zakończenia w przekonujący i sensowny sposób, a nie zrobić stek bzdur w tym celu.

pawel_nowakk

"Ciągle ukrywała płeć, ale już tą głupotę (to że nabrała innych) pomijam, bo cały sens filmu na tym polegał. Jednak potem zaszła w ciążę?"
Przynajmniej wg legendy fabuła filmu się zgadza. Włącznie ze zdemaskowaniem z powodu porodu podczas procesji.

ocenił(a) film na 3
bazant57

No właśnie to legenda, czyli taka zwykła bajeczka bez krzty sensu.

ocenił(a) film na 5
pawel_nowakk

I to,ze tolerowala pod swoim nosem glownego konkurenta ktory gral nieczysto.

Sylvja

Mam takie same wrażenia jak Ty, ale film oparty jest na książce i ona zaskakująco podobnie wygląda. Przy czym dzieciństwo i cała droga Joanny do Rzymu zajmuje gdzieś 2/3 książki chyba, a tak naprawdę od połowy robi się tą opowieść w książce dopiero ciekawa. Mam jednak wrażenie, że film był za długi i dlatego skrócono całą historię pontyfikatu Joanny, to całe dobro które zrobiła dla mieszkańców Rzymu. Legenda o papieżu Joannie mówi, że urodziła ona dziecko przedwcześnie że stresu i nerwów, które zaznała na widok mordu Gerolda. Zdecydowała się na to dziecko bo zaraz po obchodach Świat Wielkanocnych chciała opuścić Rzym z Geroldem i żyć jak kobieta. Użytkownik krytykujący reżyserkę zapomina, że scenariusz to adaptacja powieści. Co do jej konkurenta, który grał nieczysto to Joanna go zdemaskowała na samym początku i musiał on uciekać z Rzymu, w filmie zostało to skrócone i przedstawione inaczej że względu na długość filmu zapewne. Joanna była tam podczas pontyfikatów dwóch papieży, nie jednego, ten wątek całkowicie pominięto, tak jak i fakt, że pierwszym jej "przeciwnikiem" był brat papieża, którego w filmie wcale nie pokazano. Gerold goniąc oprychów, którzy zaatakowali Joannę słyszał swój oddział za sobą, dlatego wcale się nie odwracał a w książce zginął od ciosu w plecy właśnie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones